"Czasami to, co wydaje się magią, jest po prostu częścią życia, której jeszcze nie rozumiemy..." Od zawsze wiedziałam, że świat nie jest tylko czarnobiały. Że istnieje jakiś wymiar duchowego jestestwa, który czasami miesza się z naszym i niektórzy z nas mają szansę być tego świadkami. W dzisiejszych czasach, w okresie zaskakującego rozwoju techniki, coraz więcej w społeczeństwie odnajdujemy ludzi sceptycznych. trudno się dziwić, kiedy z udziałem sztucznej inteligencji racjonalność naszego umysłu jest poddawana trudnej próbie! Jednakże trzeba pamiętać o tym, że to że w coś nie wierzymy nie oznacza, że to coś nie istnieje...
Podobnie jak pierwsza część tej autorki, wydana w 2024 roku ("Paranormalia. Prawdziwe historie o paranormalnych doświadczeniach"), to zbiór historii, które autorka zaczerpnęła od swoich widzów i osób śledzących jej działalność w social mediach. Historie oczywiście dotyczą zjawisk nadprzyrodzonych i dość osobliwych sytuacji, których doświadczający nie są w stanie wyjaśnić ich w racjonalny sposób. I jak to z takimi zbiorami bywa - jedne opowieści są całkiem dobre i interesujące, natomiast inne mniej zajmujące i w moim odbiorze tworzone trochę na siłę.
Zarówno w pierwszym zbiorze, jak i w tym najnowszym, autorka przedstawia nam tajemnicze wydarzenia, po czym odnosi się do nich w wyjaśnieniach, bazując na przesądach folklorystycznych, legendach i dawnych wierzeniach. Nierzadko też przytacza naukowe podejście, co dla mnie było plusem, z racji tego że cenię sobie kontrast między wierzeniami, a naukową percepcją, który stanowi dla mnie bazę do osobistych, głębszych przemyśleń w danym temacie. Przy tym wspomnę też, że dzięki takim "wstawkom" po lekturze będę mogła konkretniej zagłębić się w interesujące mnie zagadnienie.
Tytuł - "Zjawiska z pogranicza.
Paranormalia - Powrót do niewyjaśnionego"
Autor - Natalia Turska
Wydawnictwo - Wydawnictwo Kobiece
Gatunek - Ezoteryka
Data wydania - 24.09.2025
Ilość stron - 216
ISBN - 9788384171837
Coś więcej o książce...
Innym plusem tej książki jest dla mnie fakt, że pani Natalia często zwraca się do swoich odbiorców per "Drogi Czytelniku", dzięki czemu czuję się bardzie swobodnie, a jednocześnie mam wrażenie, że moja podróż przez tę lekturę staje się odrobinę bardziej prywatna i unikalnie intymna. Całość jest ujęta w sposób, który sprawia że chce się czytać dalej. Luźny styl, ale dalej konkretny choć tematy nigdy nie są wyczerpane do końca; Jednakże nie ma się co dziwić, ponieważ niektóre z nich są tak obszerne, że cała książka zamiast 216 stron miałaby wtedy jakieś tysiąc. Mimo tego nie doświadczyłam uczucia niedosytu, a raczej zachęty do tego by zacząć szukać czegoś więcej i kopać głębiej.
Podsumowanie
To ciekawa pozycja dla osób, które interesują się tego typu tematami. Historie naprzemienne jeśli rozpatrywać je pod kątem zaciekawienia motywem, niemniej jednak jako przyjemna forma spędzenia wieczoru - Jak najbardziej. Książka być może okazać się również w jakiś sposó pomocna dla tych, którzy doświadczyli podobnych zjawisk i poczuli się w tym osamotnieni. Być może dzięki niej zrozumieją, że te dziwy które ich spotykają nie zawsze są wytworem ich bujnej wyobraźni bo na świeci istnieją rzeczy, których ludzki mózg nie jest w stanie pojąć. Być może poczują się mniej odosobnieni w swoich doświadczeniach, co w jakiś sposób zdejmie z ich ramion ciężar emocji, które przyniosło ze sobą osobliwe zjawisko...
Źródło grafiki: lubimyczytac.pl
Elizabeth Warren


Komentarze
Prześlij komentarz