"Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele", to dzieło dwóch pisarek. Pierwsza z nich to Brittainy C. Cherry, autorka romansów i książek z działu "Literatura obyczajowa". Bliżej znana jest z cyklu "Żywioły" (Pierwszy tom - "Powietrze, którym oddycha"). Zaś drugą z nich jest Kandi Steiner, mniej popularna autorka romansów i książek obyczajowych (Twórczyni powieści "Droga do ciebie", wydanej w 2020 roku nakładem Wydawnictwa Kobiecego), tworząca również poezję.
Tytuł - "Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele"
Autor - Brittainy C. Cherry, Kandi Steiner
Wydawnictwo - Filia
Tłumaczenie - Joanna Dziubińska
Data wydania - 13.02.2019
Ilość stron - 192
Gatunek - Poezja
ISBN - 9788380756144
Coś więcej o książce...
Opis tej książki nie mówi nam o niej praktycznie niczego. Wspomina jedynie, że książka ta traktuje gównie o emocjach, rozprawia o miłości i nadziei, a także poczuciu własnej wartości i bólu czy żalu wiążącego się ze stratą. Tak więc to przesiąknięta wyrazistymi uczuciami, nierzadko wylewającymi się wręcz poza granice naszych serc. Decydując się na jej zakup spodziewałam się czegoś w stylu "motywacyjnego poradnika", może czegoś lekko fabularnego, co niesie ze sobą jakieś przesłanie, jakiś większy, głębszy morał. Niestety to co otrzymałam, sprawiło że poczułam się bardzo rozczarowana... Okazało się, że liczyłam na naprawdę zbyt wiele. Książka ta to nic innego jak tomik poezji, zbiór króciutkich wierszyków, zamieszczonych na kartach zarówno w oryginale, jak i w tłumaczeniu; W temacie uczuć i emocji, rozterek i niekiedy niesklasyfikowanych myśli mącących nasz spokój. Nic pouczającego, nic szczególnie wzniosłego, a powiedziałabym że wręcz infantylnego, chwilami niezrozumiałego, co czyta się wprawdzie bardzo szybko, ale nie czerpie się z tego wszystkiego żadnej większej przyjemności, a tym bardziej wiedzy lub satysfakcji. Treść i sens i tej książki przelewa się przez palce jak woda...
Podsumowanie
Dla mnie to była ogromna strata czasu i pieniędzy :( W skali sensu jaki posiada ta pozycja dałabym zero. Myślę, że nie warto sięgać po "Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele". Są o wiele bardziej rozsądne książki, z których możemy wyciągnąć jakieś wnioski i dzięki którym mogą pojawić się u nas jakieś bardziej wartościowe refleksje.
Źródło grafiki: lubimyczytac.pl oraz prywatne
Elizabeth Warren
Komentarze
Prześlij komentarz